Header Image

AHU SERTER

-

Seri Girişimci , Yatırımcı ve Stratejist Yatırımcı ve teknoloji, yenilik, ulaşım çözümleri girişimcileri, kadın-öncü girişimcilik Ahu Serter, bir seri girişimci, yatırımcı ve stratejisttir. Türkiye’de yenilikçilik, ulaşım/mobilite çözümleri, iş geliştirme, sanat ve kadın liderliğinde girişimcilik üzerine lider olarak düşünülüyor. Otomotiv, ev aletleri ve turizm girişimlerinden oluşan Farplus Grubu başkanı olan Ahu Serter, ayrıca Far+Plus’ın kurucusu ve başkanıdır. Far+Ventures, sürdülebilir ulaşım alternatifleri üzerine çalışan, otomobil, elektronik ve yazılım yetkinliklerini birleştiren akıllı ulaşım alanındaki yenilikçi yeni girişimlere yatırım yapmaktadır.

Şimdiye kadar MAsinga, araba paylaşma platform ve daha iyi sürüş ve ulaşım çözümleri için çalışan bir şirket olan Comodif’e fon sağlamıştır. Bununla birlikte, Mata Otomotiv gibi yenilikçi otomobil şirketlerine ve iç mekanlar için fiber karbon üreticisi olan Tesla, Aston Martin gibi şirketlere de yatırım yapmıştır.
Galata Business Angels’ın atif üyesi olup, ARYA women Investment Platform kurucusudur. Bilkent Üniversitesi,Ankara’da işletme bölümünden mezun olan , daha sonra New York, Pace Universitesi’nde Yatırım Yönetimi üzerine MBA derecesini tamamlamıştır. Türkçe, Almanca, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.