Header Image

AVI SILVERMAN

SAVUNUCULUKTAN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI, FIA FOUNDATION

EVERY JOURNEY. EVERY CHILD. [PDF]

Avi Silverman, 2001 yılında kurulan İngiltere kayıtlı uluslararası bir hayırseverlik kurumu olan FIA Foundation’da Genel Müdür Yardımcısıdır. Avi ayrıca UNICEF’te UNICEF’in Trafikte Çocuk Hasarı Önleme programında Küresel Koordinatör olarak çalışmıştır. Bu programdaki rolünde UNICEF’in çocukların yol trafiğinde alabilecekleri hasarlar üzerine küresel savunma ve bunun dünya çapında programlanmasını koordine etmiştir.

UN 2015, Sürdürülebilir Gelişim Hedeflerine yol güvenliğinin dahil edilmesi için başarılı bir şekilde savunulmuş olan FIA Foundation yürütücülüğündeki koalisyonda oldukça önemli bir rol oynamıştır. Ayrıca İngiltere Yol Güvenliği Kuruluşu’nda güvenilir kişi olarak hizmet vermektedir.

FIA Foundation’a katılmadan önce, Avi, İngiltere ve Wales’in Yerel Hükümet Kuruluşunda (LGA), Kamu İşleri Yöneticisi olarak çalıştı. LGA’nın uluslararası biriminde iletişim ve politika işlerinden sorumluydu. Daha öncesinde ise İngiltere’deki The Guardian gazetesinde ve Israil’deki Ha’aretz/International Herald Tribune’de gazeteci olarak çalışmıştı.

Avi, Cambridge Universitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır, doktorasını ise City University London’dan gazetecilik üzerine almıştır ve lisansını Modern Tarih üzerine Oxford Üniversitesi’nde tamamlamıştır.