Header Image

ERIC MACKRES

Bina Verimliliği Yöneticisi, WRI

Eric, WRI Sürdürülebilir Şehirler Ross Merkezi’nin İnşaat Verimliliği Müdürü. İnşaat Verimliliği Girişimi’ni program geliştirme, proje yönetimi ve araştırma aşamalarında destekliyor. Eric ayrıca merkezin inşaat verimliliği ve enerjinin kapsamlı biçimde ele alınmasıyla ilgili strateji geliştirme, iş planlama, ortaklık geliştirme, bağış toplama, gözlem yapma ve değerlendirme aşamalarında görev alıyor. Meksika, Çin ve Hindistan dahil birçok kilit şehirde uluslar arası projeler ve ortaklıklar yürütüyor. Buna ek olarak, inşaat verimliliği ve sürdürülebilir gelişim adına trendleri takip ediyor ve araştırmalar yapıyor.

2010’dan 2015’e kadar, Amerika’da toplum merkezli ve yerel yönetim tarafından uygulanan enerji verimliliği stratejileri geliştiren Amerikan Enerji Verimliliği Konseyi’nde (ACEEE) çalıştı. Ayrıca enerji politikası, kentsel enerji sistemleri ve toplumsal kalkınmayla ilgili düzinelerce makale yayımladı. Eric’in ayrıca karşılanabilir konut politikası ve çevre kampanyaları düzenlemeyle ilgili deneyimleri de mevcut.

Eric’in MIT Şehir Çalışmaları ve Planlaması bölümünde Şehir ve Çevre planlama masterı ve Albion College’da Siyasi Bilimler, Kamu Düzeni ve Çevre Faaliyetleri üzerine lisans eğitimini aldı.

Eric Michiganlı. Öğrenmekten, seyahat etmekten ve doğayla iç içe olmaktan hoşlanıyor. O ve eşi 2010’dan bu yana Columbia bölgesi (ABD Federal Bölgesi)’nde yaşıyor. Vakitlerinin önemli bir çoğunluğunu Shenandoah Ulusal Parkı’nda ve yakınlarında geçiriyorlar.