Header Image

JANNEKE DE VRIES

Avrupa Ortaklıkları Yöneticisi, WRI Europe

LIVEABLE CITIES: SUSTAINABLE AND FUTURE PROOF CITIES! [PDF]

Janneke de Vries WRI Avrupa Hague ofisinde Avrupa Ortaklığı Yöneticisidir.

WRI’ın Avrupadaki duruşunu, görünebilirliğini ve etkisini artırmak üzerine yoğunlaşarak çalışmıştır.WRI’ın Avrupadaki partner ve yatırımcı çevresini genişletmiş, ve muhtemel yeni Avrupa partnerleri ortaklığını başlatmıştır. Ayrıca, WRI Avrupa ofisinin etkili yönetimi ve gözetimini garantilemek amacıyla WRI Avrupa Yönetimini de desteklemektedir.

Janneke önceki deneyimlerinde, Global Affairs biriminde, Hollanda ( Hague ) Altyapı ve Çevre Bakanlığı bünyesinde başkanlık yapmıştır. Bundan önce, Washington’daki Hollanda büyükelçiliğinde, Amerika ve Kanada için Altyapı ve Çevre Danışmanıydı.

Ayrıca, Hollanda heyetinin başkanlığına, birçok takıma çokyönlü çevresel antlaşma müzakerelerinde öncülük etmiştir.

Janneke, Hollanda, Groningen Universitesi , Kamusal Uluslararası Hukuk ve Uluslararası Ticaret Hukuku programından yüksek lisans diploması vardır. Harvard Kennedy Business School, uluslararası yönetim ve kamu liderliği konularında uygulamalı eğitim almıştır. Washington, John Hopkins Universitesi’nde Su kaynakları yönetimi ve kentsel planlama üzerine ders vermiştir.

Janneke, Hollanda, Hague şehri yakınlarında, eşi Joost ve çocukları Sile ve Cas ile birlikte yaşamaktadır. En sevdiği şey, ülke içi sularda ve ayrıca denizde yelkenciliktir.