Header Image

JENNIFER LAYKE

Bina Verimliliği Yöneticisi, WRI

TRANSFORMING BUILDINGS FOR SUSTAINABLE CITIES [PDF]

WRI Sürdürülebilir Şehirler Merkezi Bina Verimliliği Girişimi Direktörü Jennifer Layke, Girişimi’n araştırmalarına ve WRI Şehirler ekipleri ile küresel bina uzmanları ile işbirliklerine öncülük etmektedir. 2010-2014 yılları arasında Jennifer, ran Johnson Controls’ Institute for Building Efficiency’de çalışan Layke, görev süresi yüksek performansa sahip binalara sahip olmak için teknoloji, politika ve uygulamalar hakkında bilgi sağlama ve analizden sorumlu olmuştur. Bu görevin yanı sıra; kurumsal enerji, sürdürülebilirlik ve politika hedefleri üzerine stratejik planlama çalışmalarına destek vermiştir.

Daha öncesinde WRI İklim ve Enerji Program Direktör Yardımcısı olarak çalışan Jennifer Layke, ABD’de ve Avrupa’da kurumların temiz enerji kullanımı için yenilikçi enerji tedarik yolları geliştirmeyi hedefleyen Yeşil Enerji Pazarı Geliştirme Grubu’nu kurmuştur. Jennifer aynı zamanda sera gazları emisyonunu azaltmaya yoğunlaşan kurumsal ortaklıkları da yönetmiştir. Çevreciler ve  işletmeler arasında emisyon üst sınırı ve ticareti konusunda uzlaşma önerileri sağlayan ve WRI’ın da içinde bulunduğu USCAP ortaklığının öncülüğünü üstlenmiştir.

Uluslararası arenada Layke Montreal Protokolü teknoloji transferi konusunda Dünya Bankası ve U.S. EPA’ya danışmanlık vermiştir.  Claremont, Kaliforniya’da ki Pitzer Üniversitesi’nden Uzakdoğu Araştırmaları/Siyasal Bilimler bölümünden diplomasına, Michigan Üniversitesi’nden de Yüksek Lisans’ını ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisans diplomasına hak kazanmıştır. 1990 yılında Thomas J. Watson Vakfı’ndan aldığı bursla Singapur, Malezya ve Tayvan’da sosyoloji araştırması yapmıştır.