Header Image

LEVENT TAŞKIN

Ortadoğu, Afrika & Türkiye Bölgesi Başkanı, Danfoss

Danfoss Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Levent Taşkın ısıtma, soğutma ve sürücü pazarlarından sorumludur.

Enerji verimliliği hedefine odaklanan Levent Taşkın, iş geliştirmenin sosyal sorumluluk, çevre ve iklim bilinciyle birlikte ele alındığı sürdürülebilir küresel gelişimi desteklemekte aktif bir rol üstlenmiştir. Alt yapı, gıda, enerji ve iklim, Danfoss’un büyüme temaları ve odağıdır.

25 yılı aşkın yöneticilik deneyimine sahip olan Levent Taşkın, kariyeri boyunca HVAC (Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme) sektöründe çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Danfoss Grubuna katılmadan evvel Vaillant Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteydi.

Ekip yönetimi, proje yönetimi ve iletişim alanlarında üstün beceriler geliştirmiş olan Taşkın, mevcut şirket yapılarını yeniden düzenleyerek verimliliği ve karlılığı artıracak yeni iş modelleri yaratmak konusunda uzmanlaşmıştır. HVAC ve enerji verimliliği alanlarında faaliyet gösteren bazı derneklerin yönetim kurulu üyeliğini yürütmektedir.

Levent Taşkın, Yıldız Teknik Üniversitesi makine mühendisliği bölümü mezunu olup aynı üniversitede endüstri mühendisliği dalında master eğitimini tamamlamıştır.