Header Image

MICHAEL GLOTZ-RICHTER

Kıdemli Proje Yöneticisi, City of Bremen

TRANSPORT SOLUTIONS TO CREATE LIVABLE CITIES [PDF]

Glotz‐Richter, 1984’de Berlin Teknik Üniversitesi’nin Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun olmuştur. Kariyeri boyunca, hep kentsel gelişim, ulaştırma stratejileri ve kent içi hayat arasındaki bağ üzerinde çalışmıştır.

Berlin ve Köln’deki çalışmalarının akabinde, 1990 senesinde Bremen’de çalışmaya başlamıştır.
1994’ten beri sürdürülebilir hareketlilik ve dünyaca tanınmış bir çok sürdürülebilir ulaşım ve çevre‐dostu hareketlilik hakkında model projelerden sorumlu olmuştur. Çalışmaları temel olarak toplu taşıma,taksi, bisiklet ve araç paylaşım sistemleri gibi entegre sürdürülebilir ulaşım sistemlerinin teşvik edilmesine ve kentsel gelişmeyle entegrasyonuna odaklanmaktadır.

Bu konsept sayesinde Bremen, 2010’da Şangay’da yapılan Uluslararası Sergi’de en iyi uygulama olarak seçilmiştir. Hazırlanan strateji 2010 yılında Alman Ulaşım Planlaması Ödülü’ne ve 2013 yılında da Avrupa Sürdürülebilir Enerji Ödülü’ne layık görülmüştür. Bremen ayrıca 2013’te IDTP Sürdürülebilir Ulaşım Ödülü (TRB Washington) seçmelerinde finalist olarak seçilmiştir. 2014 yılında ise Bremen kamu katılımını sağlaması sebebiyle EU CIVITAS girişiminin CIVITAS Ödülü’nü; 2015’te de Avrupa SUMP ödülünü kazanmıştır.