Header Image

RANDALL SCHEPS

Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür, Alcoa Foundation

2006 yılında Alcoa’ya katılan Randall, 2014 yılından itibaren Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ile iş yapan Alcoa Tekerlek Ürünleri’nin başkan yardımcı ve genel müdürüdür. Kurum işletmesi, bütün büyük kamyon ve römork üreticileri için hafif dövmeli alüminyum kamyon jantlarını, bulundukları yerden Szekesfehervar, Macaristan, Paal, Belçika ve Durban, Güney Afrika’ya gönderiyor. Bu işlemi yoğun katma değerli dağıtım ağıyla sağlıyor. Alcoa Kamyon Tekerlekleri Avrupa, DuraBright EVO® üreten ilk Alcoa kurumudur. DuraBright EVO®, dünyanın önde gelen jant yüzeyi işlemesi olup korozyon ve kimyasallara karşı yıllarca tekerlekleri parlak ve ışıltılı tutmayı sağlamaktadır.

Bu atama öncesinde Randall, Alcoa otomotivin bünyesinde Detroit ürünü için küresel pazarlama direktörü olarak görev alıyordu. Küresel otoyapımcılarla birlikte,oto üretim sektöründe çelikten alüminyuma geçişin hızlandırılması için çalışıyordu.Randall Alüminyum Derneği Ulaştırma Grubu (ATG) başkanı olarak görev yaptı. ATG ABD’de taşımacılık sektöründe alüminyumun sesini duyurmuş bir sanayi ticaret grubudur. Daha önce yaptığı Alcoa kariyerinde Randall otomotiv ve ticari araç pazarı sektörü ekibi Alcoa (MST) oluşmasına öncülük etmiştir.

Alcoa’dan önce, Randall, 13 yıl boyunca Ford Motor Şirketi’nde otomotiv ile Amerika, Almanya ve Meksika’da Visteon mühendislik ve imalatta deneyim kazanmştır. Teksas’lı olan Randall, lisans derecesini Austin’de Texas Üniversitesi’nde makine mühendisliği üzerine yapmıştır. Yüsek lisans eğitimini de makine mühendisliği üzerine yapan Randal, aynı zamanda Ann Arbor, Michigan Üniversitesi’nden MBA derecesine sahiptir.

Randall ve ailesi Budapeşte, Macaristan’da yaşamaktadır.