Header Image

TOLGA İMAMOĞLU

ULAŞIM VE YOL GÜVENLİĞİ YÖNETİCİSİ, WRI TÜRKİYE SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİRLER

Schoollab Okul Bölgelerinde Yol Güvenliği ve Erişilebilirlik Pilot Çalışması [PDF]

WRI Türkiye ekibine, Şubat 2013 tarihinde katılan, Celal Tolga İmamoğlu, toplu taşıma sistemleri BRT sisstemleri, bisiklet altyapısı ve yol güvenliği konuları üzerinde çalışmatadır. Türkiye’deki bir çok şehir de, Gana Akra ve Etiyopya Addis Ababa’da, Sengal Dakar, KenyaNairobi çeşitli  ulaştırma sistemleri için yol güvenliği ve sürdürülebilir ulaşım odalı projeler yürütmektedir.50’den fazla yol güvenliği incelemesi ve 20’in üzerinde yol güvenliği denetim çalışması bulunmaktadır.

GALATASARAY Lisesini bitirdikten sonra lisans eğitimi Yıldız Teknik İnşaat Fakültesinde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinde alarak Ulaştırma Yüksek Mühendisi oldu. İstanbul Teknik Üniversitesinde yüksek lisansı sırasında Earthwork and Railway Engineering dersinin asistanı olarak üniversitede görev aldı. Atık lastik katkılı asfalt kaplamaların karayolu trafik gürültüsünü sönümlemedeki etkilerini inceleyen yüksek lisans teziyle ulaştırma kaynaklı bir çevre kirliliği sorununu başka bir ulaştırma kaynaklı gürültü kirliliği için çözüm olabileceğini oluşturabileceğini vurguladı.

ENKA’nın Ukrayna’da yüklecini firma olduğu Shaktar Donetsk stadyum inşaatında saha mühendisi olarak görev yaptı. Projenin altyapı ve çelik çatı tasarımında görev aldı.

Hobileri arasında fitness yapmak, amerikan futbolu ve basketbol oynamak ve davul çalmak yer almaktadır.