Header Image

UMUTCAN DUMAN

KURUCU ORTAK & CEO, EVREKA

UMUTCAN DUMAN [PDF]

Evreka’nın kurucu ortağı ve CEO’su Umutcan Duman, 1991 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni bitirdi. Bu esnada ulusal ve uluslararası çapta birçok organizasyonda yer aldı. Üniversite hazırlık sınıfında başladığı girişimcilik serüveni, iş̇ kolig.com’da yaptığı staj ve uzaktan çalışma sonrasında daha ciddiye döndü ve ilk girişimi olan Stajup’ı kurdu. Bu girişim, 8 ay içerisinde battıktan sonra bir gün bile ara vermeden hatalarından aldığı derslerle Evreka’nın kurulum sürecine başladı. 2 yıldır, ekibiyle birlikte, akıllı şehirler yaratma vizyonuyla global bir teknoloji firması olma yolunda çalışmaklarını sürdürüyor.

Bireysel olarak, Türkiye’de verilen en prestijli burs olan TEV Üstün Başarı Bursunu almaya ve binlerce kişi arasından 40 kişinin kabul edildiği Girişimcilik Vakfı Fellow programına katılmaya hak kazandı. Bununla birlikte, 5 Yıl Türkiye Basketbol Federasyonu’nda basketbol hakemliği, TÜBİTAK Mentor programında eğitmenlik, ESTIEM’de (European Students of Industrial Engineering and Management) eğitmenlik ve mentorlük yapma tecrübeleri oldu.

Şu anda Evreka’nın CEO’su ve kurucu ortağı, Ankara Koşuyor ekibi koşucusu, bir kahve aşığı olarak hayatına devam ediyor.